سایت مرتضی پرواز
√منتظر√
√نظرات√
√زیباتون√
√هستم.√
برای گرفتن فال كلیك كنید

مرتضی مقدم

 

 ♥    ♥   ♥   ♥


سایت گناه علی اصلانی کاربران گرامی می توانند برای اطلاع از مدیریت به ایمیل مراجعه کنند این سایت هر لحظه ممکن است که فیلتر شود *****************این سایت با شماست ******درود بررهبر بزرگ اسلام

tunn8pe2xue2tbcefwe 1 26 برای قیمت به صفحه جانبی رفنه بنر محل تبلیغات شما در سایز 468*60 

بازی آنلاین
بازی آنلاین
از این که سایت من را انتخاب کردید از شما سپاسگذاریم
این سایت در مورد مطالب سیاسی هیچ مسئولیتی ندارد مراقب باشید ولطفا شئونات اسلامی و ادب را رعایت فرمایید
به سایت گناه خوش آمدید امیدوارم از مطالب لذت کامل را ببرید
سایت گناه مرتضی مقدم با بسیاری از سایت های بزرگ جهان لینک است لطفا به پیوند ها رفته و از این سایت ها نیز استفاده کنید
برای ورود به چت روم کلیک کنید
border="1" alt="بازی آنلاین" src="http://mygame.ir/image/468x60_2_mygame.ir.gif" width="468" height="60" style="border: 1px solid #000000">
بازی آنلاین مرتضی پرواز - توافق ژنو دو توافق ما با آنه یا توافق آنه با ما
مرتضی پرواز
شعر مطلب دانلود همه چیز موجود است همان سایت گناه با آدرسی جدید
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
توافق ژنو دو  توافق ما با آنه یا توافق آنه با ما
خبرگزاری شبستان: معاون وزیر امور خارجه از اجرای توافقنامه هسته ای در روز ۳۰ دی از سوی ایران و گروه ۱+۵ خبر داد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری شبستان، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در نشستی خبری اعلام کرد تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی ماه) زمان اجرای توافقنامه ژنو است.

برای ادامه مطلب بر روی گزینه ژنو کلیک کنید


معاون وزیر خارجه در این باره گفت:‌تا همین الان تماس‌های ما با خانم اشمید برای انجام آخرین هماهنگی‌ها ادامه داشت. نهایتا توافق بین ما و ۱+۵ در خصوص نحوه اجرای گام اول از برنامه اقدام مشترک نهایی شد و دو طرف به یک برداشت واحد از نحوه اجرای توافق رسیدند و در تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) گام اول از توافق ژنو اجرایی خواهد شد.

عراقچی با بیان اینکه اجرای این توافق و نحوه اجرای آن غیر از چند مورد در مذاکرات فشرده کارشناسی بین طرفین نهایی شده بود، یادآور شد:‌ درباره این چند مورد پنجشنبه و جمعه جلسه‌ای با خانم اشمید در ژنو داشتیم و درباره موارد اختلافی به راه‌حل‌هایی رسیدیم.

وی ادامه داد: امروز مطلع شدیم ۶ کشور با راه‌حل‌‌های پیشنهادی موافقت کردند و آنها را پذیرفتند و در ایران نیز نهادهای ذیربط راه‌حل‌ها را بررسی و ارزیابی کرده و موافقت خود را اعلام کردند که این موافقت در تماس بین بنده و خانم اشمید اعلام شد و توافق کردیم از ۲۰ ژانویه گام اول توافق اجرایی شود.

عراقچی خاطرنشان کرد:‌ امیدواریم شروع خوبی برای اجرای توافق ژنو باشد. پس از اینکه این گام اول اجرایی شد، در فاصله کوتاهی، تماس‌های‌ خود را مجددا برای شروع مذاکرات مربوط به گام پایانی و راه‌حل آن از سر خواهیم گرفت.

معاون وزیر خارجه در پاسخ به این سؤال که آیا ایران هم می‌تواند از ۲۰ ژانویه پول‌های مربوط به صادرات و واردات خود را برداشت کند؟ با ذکر این نکته که گام اول توافق ژنو از ۲۰ ژانویه اجرا می‌شود، عنوان کرد: براساس گام اول ایران و ۱+۵ هرکدام تعهداتی را قبول کردند. همه این تعهدات در یک روز اجرا می‌شود و همه تحریم‌هایی که قرار است آنها تعلیق کنند و در متن توافقنامه نیز آمده از ۲۰ ژانویه تعلیق خواهد شد.

وی اضافه کرد: اقداماتی که قرار است ما در خصوص تعلیق ۲۰ درصد انجام دهیم و اقداماتی که قبول کردیم انجام نشود و جلوتر نرود، از ۲۰ ژانویه اجرایی خواهد شد. به جز یک مورد از هر دو طرف و آن یک مورد از سوی آنها پرداخت ۴٫۲ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در خارج از کشور و آزاد شدن آن‌ها و از سوی ما تبدیل مواد غنی‌ شده ۲۰ درصد به اکسید یا رقیق‌سازی آن است.

عراقچی با بیان اینکه این کار از طرف ما و آن اقدام از سوی آن‌ها در یک دوره زمانی ۶ ماهه صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در ۶ نوبت این کار انجام می‌شود که این نوبت‌ها ممکن است کم و زیاد هم بشود و این کار ممکن است به صورت ماهانه یا کم‌تر از آن باشد.

وی با ذکر این نکته که قرار است آزادسازی ۴٫۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران در ۸ نوبت انجام شود، افزود: این ۸ نوبت تاریخ‌های مختلفی دارد که دقیقا یک ماهه نیستند بلکه در کمتر از یک ماه فاصله زمانی این ۸ پرداخت خواهد بود.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای خاطرنشان کرد: از طرف ما نیز کار اکسید کردن نیمی از مواد ۲۰ درصد در ۶ ماه انجام خواهد شد. ما نیمی از ۱۹۶ کیلو اورانیوم‌ خود را در ۶ ماه اکسید می‌کنیم و نیم دیگر آن هم در ۶ ماه بعد اکسید می‌کنیم که این کار بنا به دلایل فنی به این شکل انجام می‌شود.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای در ادامه با بیان اینکه هر سه هفته یک سیلندر به صورت رقیق شده درمی‌آید تا تعادل برقرار شود، گفت: در مقابل نیز تمام تلاش و حرکت ما این بوده که هر کاری که دو طرف انجام می‌دهند به صورت متعادل و متناسب باشد.

وی تصریح کرد: هیچ طرفی هیچ کاری را زودتر یا دیرتر از دیگری انجام نمی‌دهد و تمام اقدامات در یک روز انجام می‌شود؛ به جز این دو مورد که برای آن نیز ترتیباتی در نظر گرفته شده تا از تعادل و تناسب برخوردار باشد.

خبرنگاری از عراقچی سؤال کرد که آیا در این مذاکرات درباره اجرای گام پایانی نیز توافقی صورت گرفت؟ که وی پاسخ داد: ما هنوز در این باره صحبتی نداشته‌ایم، مباحث کلی انجام شده که پس از شروع گام اول، در یک فاصله کوتاهی که ممکن است ۲ یا ۳ هفته بیشتر نباشد، مذاکرات گام پایانی را شروع کنیم.

معاون وزیر خارجه یادآور شد: هنوز جزییات دقیق و صحبت‌های جزیی درباره اینکه این مذاکرات در چه زمانی و در چه مکانی انجام شود، صورت نگرفته و در رایزنی‌هایی که بین ۲ طرف صورت می‌گیرد، این موضوع نهایی خواهد شد.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در پاسخ به سؤالی در خصوص موارد اختلافی باقیمانده از مذاکرات کارشناسی و راه‌حل‌های ارائه شده نیز گفت: راه‌حل‌های ارائه و پذیرفته شده تکنیکی و فنی هستند. مواردی که مورد اختلاف بود مربوط به نحوه برداشت و تفسیری بود که هر طرف از توافق ژنو داشتند.

عراقچی با اشاره به اینکه برداشت‌های متفاوتی از یک سند را امر چندان عجیبی ندانست و ادامه داد: ممکن است از هر متنی برداشت‌های مختلفی وجود داشته باشد، حتی درباره قانون اساسی که در نوشتن آن نیز دقت‌های زیادی برای صریح و شفاف بودن آن صورت می‌گیرد، ممکن است تفسیرهای مختلفی وجود داشته باشد و مرجعی مشخص می‌شود که مرجع تفسیر قانون اساسی است.

وی ابراز داشت: رسیدن به تفسیر مشترک کار مهمی است که ممکن است در بعضی قسمت‌ها این کار به آسانی صورت بگیرد و در قسمت‌های دیگر دشواری‌هایی داشته باشد.

عراقچی اظهار داشت: اینکه هر طرف سعی کند یک سند را در جهت خواسته‌های خود تفسیر کند امری طبیعی است، یکی از موارد اختلافی مربوط به بحث تحقیق و توسعه بود که ایران تاکید کرده که از نظر ما هیچ محدودیتی در توافق ژنو نسبت به امر تحقیق و توسعه وجود ندارد. طرف مقابل نیز تفسیر متفاوتی در این باره ارائه می‌کرد و درباره نکاتی اصرار داشت. ما در مذاکرات به توافقی در این زمینه نزدیک شدیم و این توافق و برداشت را در پایتخت‌ها بررسی کردیم و توانستیم در این زمینه نیز به برداشت نزدیکتری برسیم، امیدواریم مذاکرات بیشتر و وسیعتر در مذاکرات مربوط به گام پایانی صورت گیرد.

وی یکی از موارد اختلافی را مربوط به بحث پرداخت‌ها و زما‌نبندی و دوره‌بندی عمل اکسید کردن و رقیق‌سازی عنوان کرد و گفت: مذاکرات در این باره انجام و فرمول‌هایی پیدا شد که براساس آن مشخص کنیم در چه تاریخ‌هایی چه میزان و به چه صورتی این موارد را دنبال کنیم.

معاون وزیر خارجه اضافه کرد:‌ اختلاف دیگری هم بود که درباره نحوه تفسیر و معنا کردن توافق ژنو بود که به هم نزدیک شد، راه‌حل‌هایی پیدا شد که مورد پذیرش قرار گرفته است.

عراقچی درباره راه‌حل‌های مطرح شده افزود: راه‌حل‌هایی که تا کنون مطرح شده همه تکنیکی و فنی است و موارد مورد اختلاف همانطور که قبلاً هم گفتیم مربوط به نحوه برداشت و تفسیر هر طرف از توافق ژنو صورت می‌گیرد اینکه ما از یک سند برداشتهای متفاوتی شاهد باشیم خیلی چیز عجیب و غریبی نیست.

وی با بیان اینکه اکنون توافقی بین دو طرف وجود دارد بعنوان اقدام مشترک یا توافق ژنو وجود دارد تأکید کرد که حالا یک توافق هم درباره نحوه اجرای توافق ژنو صورت گرفته که نشان‌دهنده وجود درک مشترک بین طرفین است که هر دو طرف برای آماده‌سازی اجرا آن را نهایی کردند.

وی با بیان اینکه تماس‌های لازم با بانک‌های بین‌المللی طرف‌حساب ایران برقرار شده اظهار داشت: طرف‌های غربی هم تماس‌هایی با بانکها و شرکت‌های بیمه برقرار کردند و ما هم آمادگی‌های لازم را در همکاری با آژانس درباره نحوه راست‌آزمایی انجام دادیم و قرار است هیئت‌های کارشناسی و فنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم به ایران بیایند تا مقدمات مربوط به اجرا را به شکلی فراهم کنند که طرفین در ۲۰ ژانویه کاملاً آماده اجرای اقدامات مورد توافق به صورت همزمان باشند.


سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران از تشکیل دبیرخانه اجرای توافق ژنو در وزارت امور خارجه و نامه این وزارتخانه به 8 سازمان و وزارتخانه برای پیگیری امور این توافق خبر داد.

معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: وزارت امور خارجه در نامه هایی به 8 سازمان و وزارتخانه که به نوعی با توافق ژنو در ارتباط هستند، از آنها خواست واحدهایی را برای پیگیری امور این توافق تشکیل دهند. 

عراقچی تصریح کرد: وزارت امور خارجه از این سازمان ها و وزارتخانه ها خواسته است که یکی از مدیران ارشد خود را به عنوان حلقه اتصال خود با وزارت امور خارجه به دستگاه دیپلماسی معرفی کنند. 

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران افزود: از جمله این دستگاهها بانک مرکزی، وزارت نفت، وزارت صنایع و بازرگانی، وزارت راه و ... است که از آنها خواسته شده است یکی از مدیران ارشد خود را برای ارتباط مستقیم و دائمی با دبیرخانه پیگیری اجرای توافق ژنو معرفی کنند.

به گفته معاون وزیر امور خارجه، ریاست دبیرخانه اجرای توافق ژنو بر عهده «حمید بعیدی نژاد» مدیر کل سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه و عضو تیم مذاکره کننده هسته ای است. 

کمیسیون مشترک نظارت بعد از اجرایی شدن یک ماه دیگر فعالیت می کند 
عراقچی همچنین در پاسخ به سوالی درباره زمان تاسیس کمیسیون مشترک نظارت بر اساس توافق ژنو از سوی ایران و 1+5 گفت: این کمیسیون یک ماه بعد از اجرایی شدن برنامه اقدام مشترک ژنو شروع به فعالیت می کند تا بر روند اجرای توافق ژنو نظارت کند. 

وی در پاسخ به این سوال که این کمیسیون بر چه مواردی نظارت خواهد کرد؟ گفت: به درخواست طرفین موارد مشکل زا یا مورد اختلاف را بررسی و نظارت می کند. 

مذاکرات جامع فوریه آغاز می شود/در حال رایزنی برای تعیین زمان دقیق و مکان مذاکرات هستیم 
عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات خانم کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه گفت و گوها برای رسیدن به توافق نهایی در فوریه از سرگرفته می شود، انجام مذاکرات جامع ایران و گروه 1+5 برای رسیدن به توافق نهایی در این ماه را تایید کرد اما گفت: درباره زمان دقیق و مکان آغاز این مذاکرات در حال رایزنی هستیم. 

معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه افزود: همانطور که پیشتر نیز بیان شد، زمان و مکان مذاکرات نهایی ایران و 1+5 در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بررسی و تعیین می شود که ممکن است این دیدار در حاشیه جلاس بین المللی داووس یا مونیخ انجام شود یا این که در جریان سفر اشتون به تهران صورت گیرد. 

عراقچی اظهار داشت: این درک و تفاهم بین ایران و کشورهای 1+5 وجود دارد که بعد از اجرای گام اول توافق ژنو، مذاکرات مربوط به گام نهایی میان دو طرف آغاز شود تا درباره جزئیات و نحوه انجام آن، توافق ها بررسی و نهایی شود. 

وی تصریح کرد: قرار بر این بود که وقتی گام اول اجرایی شد (20 ژانویه) در فاصله کوتاهی که تقریبا دو یا سه هفته است مذاکرات مربوط به گام نهایی را شروع کنیم. 

کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا 30 دی ماه پس از لغو تحریم های اتحادیه اروپایی علیه ایران براساس اجرای مرحله توافق ژنو در نشست وزیران امور خارجه این اتحادیه، در گفت و گو با خبرنگاران این اقدام اتحادیه اروپا را گام مهمی برای ادامه مذاکرات هسته ای تا رسیدن به توافق نهایی خواند و گفت : گفت و گو ها در این زمینه با ایران در ماه فوریه از سر گرفته می شود. 

وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه 30 دی ماه با انتشار بیانیه ای درباره جزئیات لغو تحریم های واشنگتن علیه ایران بر اساس توافق ژنو اعلام کرد: بخشی از لغو تحریم ها مربوط به فعالیت های تجاری شامل صادرات فراوردهای پتروشیمی، خرید و فروش طلا، قطعات هواپیما و خودرو، جلوگیری از تلاش ها برای کاهش صادرات نفت ایران است که به کشورهایی مانند، چین، کره جنوبی، تایوان، هند فروخته می شود. 

همچنین بیش از چهارمیلیارد دلار از دارایی های مسدود شده ایران نزد بانک های خارجی آزاد خواهد شد و یک مسیر برای مبادلات ارزی بین ایران و کشورهای 1+5 به منظور تامین نیازهای انسان دوستانه تا سقف 400 میلیون دلار برای دانشجویانی که در خارج از کشور قرار می دهند، تعیین شده است. 

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود اضافه کرده که مذاکرات پیش رو برای رسیدن به توافق نهایی بسیار مشکل و سخت خواهد بود اما اقدامات امروز نشان می دهد که یک فرصت بی سابقه برای رسیدن به تفاهم از مسیر مذاکره به دست آمده است. 

ایران و گروه 1+5 بر اساس توافقنامه هسته ای ژنو از امروز (20 ژانویه/ 30 دی) وارد اجرای فاز اول تعهدات خود شدند. 

28 کشور عضو اتحادیه اروپا نیز در نشست وزرای امور خارجه خود در بروکسل اصلاحیه قانون تحریم های اروپا علیه ایران را تصویب کردند که بر اساس آن، بخشی از تحریم های این اتحادیه بطور رسمی تعلیق شد. 

شورای وزیران امور خارجه اروپا اعلام کرد که بخشی از تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران را مطابق توافق ژنو برای 6 ماه تعلیق کرد. 

اتحادیه اروپا در بیانیه ای رسمی اعلام کرد: «با به تعلیق درآوردن برخی از تحریم ها اتحادیه اروپا وظیفه خود را در اولین گام در جهت دستیابی به راه حل جامع برای برطرف کردن نگرانی های موجود درباره مساله هسته ای ایران برداشته است. 

بر اساس این تصمیم محدودیت موجود درباره بیمه و انتقال یا فروش نفت خام ایران به مشتریانش برداشته شده است. همچنین محدودیت در واردات، فروش و انتقال محصولات پتروشیمی و خدمات مرتبط با آن برداشته شد. ایران قادر است نفت خام و محصولات پتروشیمی خود را انتقال دهد. همچنین اقدامات لازم برای رفع محدودیت در زمینه کشتیرانی انجام شده است. 

این محدودیت های تعلیق شده در دوره شش ماهه انجام می شود. از طرف دیگر اقدامات قانونی تصویب شده توسط شورا اواخر روز دوشنبه به چاپ رسید که در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا منتشر می شود. 

یادآور می شود که برخی از تحریم های اتحادیه اروپا هنوز علیه ایران در حال اجراست. 

این تصمیم شامل لغو ممنوعیت معامله طلا و فلزات گرانبها با دولت ایران، نهادهای عمومی و بانک مرکزی این کشور و افزایش 10 برابری سقف مبادلات مالی با ایران برای تسهیل بازرگانی با این کشور است. 

جمهوری اسلامی ایران نیز بر اساس توافق ژنو، غنی سازی اورانیوم 20 درصد در سایت های فردو و نطنز را تعلیق و فرایند اکسید کردن و رقیق سازی ذخیره 196 کیلوگرمی اورانیوم 20 درصد خود را آغاز کرد. 

بر اساس این توافق ایران در 6 ماه نیمی از ذخیره اورانیوم 20 درصد خود را به اکسید برای تولید صفحات سوخت در راکتور تهران تبدیل می کند و نیمی دیگر آن را نیز رقیق سازی می کند.
باز هم قضاوت با شما و مطلب از شما

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مرتضی پور حسینی
دوشنبه 7 بهمن 1392
آمار سایت
  • کل بازدید : 2823152329
  • بازدید امروز : 6439
  • بازدید دیروز : 8622
  • بازدید این ماه : 6567
  • بازدید ماه قبل : 87352
  • تعداد نویسندگان : 18
  • تعداد کل پست ها : 813
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

Google

یاس ما با تواییم

لطفا نظر دهید نظرات شما برای ما اهمیت دارد با تشکر مرتضی مقدم
سایت گناه دشمنان زیادی دارد مراقب کلاهبردارن باشد با یک نظر دهی مطمئن شوید
اگر دوست دارید به صفحه ی نخست بروید و مطالب های دیگر را ببینید....................و اگر دوست ندارید خدا نگه دار شما باشد....................سایت بزرگ مرتضی مقدم