تبلیغات
سایت مرتضی پرواز
√منتظر√
√نظرات√
√زیباتون√
√هستم.√
برای گرفتن فال كلیك كنید

مرتضی مقدم

 

 ♥    ♥   ♥   ♥


سایت گناه علی اصلانی کاربران گرامی می توانند برای اطلاع از مدیریت به ایمیل مراجعه کنند این سایت هر لحظه ممکن است که فیلتر شود *****************این سایت با شماست ******درود بررهبر بزرگ اسلام

tunn8pe2xue2tbcefwe 1 26 برای قیمت به صفحه جانبی رفنه بنر محل تبلیغات شما در سایز 468*60 

بازی آنلاین
بازی آنلاین
از این که سایت من را انتخاب کردید از شما سپاسگذاریم
این سایت در مورد مطالب سیاسی هیچ مسئولیتی ندارد مراقب باشید ولطفا شئونات اسلامی و ادب را رعایت فرمایید
به سایت گناه خوش آمدید امیدوارم از مطالب لذت کامل را ببرید
سایت گناه مرتضی مقدم با بسیاری از سایت های بزرگ جهان لینک است لطفا به پیوند ها رفته و از این سایت ها نیز استفاده کنید
برای ورود به چت روم کلیک کنید
border="1" alt="بازی آنلاین" src="http://mygame.ir/image/468x60_2_mygame.ir.gif" width="468" height="60" style="border: 1px solid #000000">
بازی آنلاین مرتضی پرواز - حمله کوبنده آمریکا به ایران
مرتضی پرواز
شعر مطلب دانلود همه چیز موجود است همان سایت گناه با آدرسی جدید
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

حمله کوبنده آمریکا به ایران

آیا این تهدید مثل بقیه تهدید هاست

جواب ابران چیست

ملت ما دربرابر این تهدید ها چه خواهد کرد

انرژی هسته ای ما برای آمریکا  چه ضرری دارد

چرا از بین بردن راکتور آب سنگین اراگ به ملت های مثل آمریکا این قدر ضرورت دارد

ایران آیا به راحتی از این تهدید ها می گذرد

آیا ایران با آرانیوم 5% کار می کند

مطالب کامل :

در ادامه مطلب

چگونه تهدیدات آمریکا علیه ایران افزایش می‌یابد؟

به اشتراک بگذارید
 

اظهارات "کری" بیان رفتار سیاست خارجی آمریکا در قبال فشارهای مخالفان توافق ژنو است

سخنگوی وزارت خارجه همزمانی این اظهارات با اجرای برنامه اقدام مشترک و آغاز اقدامات عملی برای رفع یک بحران غیرضروری را، اشتباه در انتخاب زمان برای بیان چنین اظهاراتی دانست و اظهار داشت : این اظهارات غیر دیپلماتیک بوده و به نظر می‌رسد گروهی که مخالف توافق‌نامه ژنو هستند و عمدتا در توسعه و ترویج خشونت در منطقه دست دارند، تاثیرات غیرسازنده‌ای بر دولتمردان آمریکا دارند و مهار این گروه در بیان و عمل، محك رفتار سیاست خارجی آمریكا در قبال فشارهای بازیگران رادیکال و مخالف است.
به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، "مرضیه افخم" سخنگوی وزارت امورخارجه اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با یكی از شبكه‌های عربی را شعاری و غیرمنطقی خواند و گفت: هر چند این سخنان برای مصرف گروهی از مخاطبان یک رسانه خاص در منطقه مطرح شده؛ درعین حال  نقض قواعد حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد به شمار می‌رود.
 
افخم همزمانی این اظهارات با اجرای برنامه اقدام مشترک و آغاز اقدامات عملی برای رفع یک بحران غیرضروری را، اشتباه در انتخاب زمان برای بیان چنین اظهاراتی دانست و اظهار داشت : این اظهارات غیر دیپلماتیک بوده و به نظر می‌رسد گروهی که مخالف توافق‌نامه ژنو هستند و عمدتا در توسعه و ترویج خشونت در منطقه دست دارند، تاثیرات  غیرسازنده‌ای بر دولتمردان آمریکا دارند و مهار این گروه در بیان و عمل، محك رفتار سیاست خارجی آمریكا در قبال فشارهای بازیگران رادیکال و مخالف می‌باشد.
 
 سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه كرد: ادعای اینکه کشورهای عربی منطقه امروز در برابر به اصطلاح سلاح اتمی ایران امن‌تر هستند، یک ادعای ساختگی بر مبنای یک پیش فرض غلط است، ایران هرگز به دنبال تولید، انباشت و استفاده از سلاح اتمی نبوده و نخواهد بود و دست دوستی خود را به سوی تمامی کشورهای منطقه دراز کرده و از روابط دوستانه با اکثر قریب به اتفاق این کشورها برخوردار است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح كرد: تنها تروریست‌ها و گروه‌های خشونت‌طلب از موفقیت ایرانی که در خط مقدم مبارزه جهانی با خشونت و افراط گری است، احساس خشم و نگرانی می‌کنند.    
 
افخم با اشاره به حمایت‌های آشکار ایالات متحده از اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی افزود : ادعای دخالت نظامی ایران در سوریه، محمل مناسبی برای توجیه حمایت فعالانه برخی متحدان آمریکا از اقدامات تروریست‌های جنایتکار تکفیری در سوریه و سایر كشورهای منطقه نمی‌باشد.

سخنگوی وزارت خارجه با اظهار اینكه امروز شرم آورترین جنایت‌های تاریخ بشر در پناه حمایت و مصونیت ناشی از سكوت و فرافكنی رقم می‌خورد اظهار داشت: تروریسم و افراط گرائی جهان را تهدید می‌کند و جامعه بین‌المللی و از آن جمله مقامات آمریکائی نبایستی با چشم پوشی از این خطر بزرگ، اشتباهات گذشته را تکرار کنند و به جای درک مسئولانه واقعیت‌ها میدان بازی تروریست‌ها را فراخ كنند.

به گزارش گروه وبگردی ممتازنیوز، «توافقنامه ژنو» با احتساب همه نقاط ضعف و همه نقاط مثبت اش، از روزی که مورد توافق هفت کشور قرار گرفت، بارها و بارها مورد ارزیابی قرار گرفت. خیلی ها این مسئله را از دریچه سیاست و وزن یابی داده ها و ستانده ها تحلیل کردند، بعضی سعی کردند، از طریق ارزیابی آنچه گذشته، ادامه مسیر دیپلماسی هسته ای ایران و ۱ ۵ را پیش بینی کنند و در آخر، برخی که تعدادشان معدود بود، متن توافق را از حیث حقوقی مورد ارزیابی قرار دادند. ولی عمده تحلیل ها، چه له چه علیه این توافقنامه تاریخی، نتوانستند خود را به سطح ارزیابی راهبردی و ژئوپلتیک مسئله برسانند. اینجا، تلاش کوتاهی صورت گرفته که یکی از تبعات راهبردی ماجرا مورد کنکاش قرار بگیرد:

بعد از شکست روند دیپلماتیک «دولت هشتم» (خاتمی) و «تروئیکای سه کشور اروپایی» – انگلیس، فرانسه و آلمان- در ۱۳۸۳ ه.ش، «جمهوری اسلامی» بلافاصله روندی پرشتاب در عرصه رشد فناوری هسته ای را در دستورکار قرار داد. این توسعه به موازات هم، در طول (تحقیقات) و در عرض (افزایش تعداد سانتریفیوژها و تاسیسات)، انجام گرفت. ایران از زمانیکه توانست، چرخه سوخت هسته ای را کامل کند و از نقطه ای که توانست به غنی سازی ۲۰ درصد بصورت صنعتی دسترسی یابد؛ کاملاً عامدانه و هوشمندانه فاصله خود با “قابلیت گریز هسته ای” را حفظ کرده بود. این اقدام بعنوان یک پیام راهبردی از سوی محافل سیاسی غرب مورد بررسی قرار می گرفت، برای نمونه، «شورای سردبیری روزنامه واشنگتن پست» در یادداشتی در این روزنامه بعد از «مذاکرات آلماتی ۲» نوشته بود: «تحولات زیادی در برنامه هسته ای ایران ایجاد شده، از جمله نصب سانتریفیوژهای بیشتر است که با سرعت بیشتری اورانیوم غنی شده تولید می کنند. البته همزمان، «آژانس بین المللی انرژی اتمی» گزارش داد که فعالیت های تبدیل اورانیوم غنی شده به سوخت در ایران ادامه دارد … در نتیجه، ایران بطور ملموسی با خط قرمز مورد ادعای اسرائیل (تولید بمب) فاصله دارد».

بیان ساده تر این تاکتیک این است که مقامات در «تهران»، ضمن افزایش قدرت غنی سازی که بعنوان اهرم فشاری علیه غرب به کار می آمد، همزمان برای دور ماندن از ایجاد یک اجماع جهانی، بطور یکجانبه فاصله خود را از ساخت تسلیحات هسته ای دور می کردند. این خیلی مفید بود زیرا ایران نشان می داد که در عین اینکه، می تواند “گریز هسته ای” را رقم بزند از این عمل خودداری می کند؛ این مؤلفه به افزایش قدرت راهبردی ایران ختم می شد.

حال، بار دیگر به «توافق ژنو» دقت کنید، ایران در توافقنامه پذیرفت که انبار مواد ۲۰ درصد غنی شده خود را به سوخت تبدیل کند که دیگر برای مصارف نظامی قابل مصرف نیست، ما همچنین پذیرفتیم که هرگونه غنی سازی ۲۰ درصد را متوقف کنیم؛ به عبارت بهتر، آمریکا توانست، اسرائیل را از “کابوس های شبانه اش” نجات دهد. مقامات «ایالات متحده» بارها گفته اند که «توافق ژنو» به افزایش ضریب امنیتیِ رژیم صهیونیستی منجر شده است. این گزاره راهبردی، دقیقاً به همین بخش از تعهدات ایران ناظر است، زیرا ایران فاصله نزدیک خویش با “حد آستانگی هسته ای” را از دست می دهد و حتی اگر اراده کند که انباشت مواد ۲۰ درصد خود را به قبل از تعهدات «ژنو» بازگرداند؛ باید وقت و هزینه زیادی صرف کند. این زمان، این اجازه را به آمریکا و اسرائیل می دهد که استراتژی همیشگی “اقدام پیش دستانه را با ایجاد یک اجماع جهانی” علیه ایران، رقم بزنند. بی شک، اگر ایران بخواهد «توافق ژنو» را بطور یکجانبه نقض کند، مشمول منطق بین المللی “انکار بعد از اقرار” خواهد شد و این امتیاز بزرگی است برای آمریکایی ها که اجماع مورد نظر خود برای ایجاد یک “تهدید معتبر نظامی” را به پیش ببرند.

همیشه دشمنان و رقبای جهانی، سعی می کنند با ایجاد یک “جنگ مفهومی” در حوزه های متنوع دیپلماسی (رسمی، محرمانه، عمومی و رسانه ای)، دیپلمات ها را زمین گیر کنند. سال هاست که به ایران گفته می شود، اگر واقعاً خواهان یک برنامه تسلیحاتی اتمی نیستید، چه نیازی به غنی سازی ۲۰ درصد یا تأسیسات زیرزمینی مثل «فردو» و یا «راکتور آب سنگین» دارید؟ این در حالیست که این فناوری ها دارای کاربردهای متنوع و همزمان هستند، یعنی علاوه بر کاربرد نظامی در حوزه های صنعتی و اقتصادی به کار می آیند. مضحک ترین رفتار برای پاسخ دادن به این جنگ مفهومی این است که شما بگویید، بله شما درست می گویید، واقعاً نیازی نیست، پس بهتر است همه این نگرانی ها؛ تعطیل یا تبدیل به غیر شوند. این فرآیند تا حد زیادی شبیه یک ضرب المثل قدیمی ایرانی است: “فروختن آش با جایش”! در اینصورت، کوتاه ترین راه که همان، پاک کردن صورت مسئله است را طی کرده اید. امّا راه حل مناسب این است که توانایی خود که به مثابه یک “اهرم فشار” است را از دست ندهید؛ در عین حال، شرایطی فراهم آورید که جایی برای بهانه گیری بیشتر باقی نماند. این اقدامی است که، همیشه به خصوص در مواجهه با دشمنان بهانه گیر، کاری سخت و البته وظیفه اصلی دیپلمات هاست.

ایران یک توانایی راهبردی و بازدارنده داشت، هر چند ایران در عمل، هم نشان داده بود و هم بارها اعلام کرده بود که قصد استفاده از آن را ندارد؛ ولی به هر حال دشمنان، بخصوص رژیم صهیونیستی نمی توانستند، یک اطمینان ۱۰۰ درصدی به ایران داشته باشند. این موضوع رأساً این امکان را ایجاد می کرد که یک “بازدارندگی نظامی” و همچنین “توازن وحشت” در منطقه و به نفع «جمهوری اسلامی» شکل بگیرد. بنابر این، حالا که ایران بطور یکجانبه، این توانایی راهبردی و بازدارنده را بصورت موقت از دست داده، باید منتظر پرداخت هزینه های راهبردی آن باشد. دشمن می داند، ایران این توانایی را – حداقل برای چند ماه- ندارد و در عرصه های راهبردی، خیلی اوقات فرصت ها مهمتر از قابلیت ها هستند، می توانید «جنگ جهانی دوم» را به یاد آورید که همزمان دانشمندان در «آلمان نازی» و در «آمریکا» در جستجوی ساخت بمب اتمی بودند؛ در نهایت کسی برنده شد که زودتر از این تسلیحات در «هیروشیما» و «ناکازاکی» استفاده کرد. پس این یک جوک استراتژیک است که هر وقت بخواهیم دوباره از صفر شروع می کنیم، گاهی لحظه ها؛ سرنوشت ساز و راهبردی اند. این مدعا، فقط یک تئوری تخیلی نیست، در حال حاضر می توان به وضوح تغییر رفتار در آمریکایی ها در مورد تهدید نظامی را مشاهده کرد. «باراک اوباما» که لیبرال های داخلی بیش از آنکه او را طرف اسرائیل بدانند، او را طرفدار ایران می دانند! در نشست بسیار مهمی که در «مرکز سابان» داشت، گفت: «اگر ایران به توافق پایبند نماند، تحریم ها را افزایش می دهیم و آمادگی برای گزینه نظامی هم وجود دارد» (۱۶/۹/۱۳۹۲). دو روز پیش از این، «دانکن هانتر» – عضو کمیته نیروهای مسلح سنا- گفته بود: «فکر می کنم جنگ زمینی با ایران، در حالیکه نیروهای زمینی آمریکا وارد کارزار شده اند، خیلی وحشتناک است … ما باید به طریقی جلوی دستیابی آنها به قابلیت هسته ای را بگیریم. من فکر نمی کنم، این مسئله اجتناب ناپذیر باشد، اما فکر می کنم  اگر مجبور باشیم ایران را بزنیم، نباید با نیروی زمینی عمل کنیم بلکه باید این کار را با “بمب های اتمی تاکتیکی” انجام دهیم تا آنها را برای یک یا دو یا سه دهه به عقب برانیم». همچنین «جان کری» – وزیر خارجه آمریکا- در «کمیته استماع سنا» که برای توضیح درباره ابعاد «توافق ژنو» در ۲۰ آذرماه منعقد شده بود، تصریح کرد که: «اطمینان دارم که ایرانی ها در حال حاضر، در حال گوش کردن به صحبت های ما هستند، می دانم که آنها می دانند آمریکا جدی است … اگر ایران هر بخشی از توافقنامه را نقض کند، همه پیشرفت ها متوقف می شود و آمریکا می تواند به صورت نظامی پاسخ دهد». این فقط مشتی از خروار بزرگتری است.

پر واضح است که در نظر آمریکایی ها بعد از «ژنو ۶»، تهدید نظامی معتبرتر می تواند باشد و شاید باید در یکسال آینده منتظر آن بود که یک تهدید جدی نظامی علیه ایران در منطقه بوقوع بپیوندد، هر چند که تأکید می شود تهدید به گزینه نظامی با انجام یک حمله نظامی تفاوت دارد؛ ولی احتمال ایجاد یک جنگ روانی بزرگ در راستای معتبر جلوه دادن تهدید نظامی ایران دور از ذهن ها نیست.

تبعات راهبردی بیشتری نیز وجود دارد. از جمله می توان به فاکتورهای ذیل اشاره کرد: ۱- افزایش فشارها از طریق تأکید غرب بر پرونده های ادعایی حقوق بشری و تروریستی علیه ایران که هزینه های جدیدی را برای کشور ایجاد خواهد نمود، ۲- ایجاد شکاف اجتماعی بین اقشار مختلف جامعه ایران از طریق تأکید بر ضروری بودن رابطه با آمریکا و عملیات روانی روی آن، ۳- افزایش امید سرویس های اطلاعاتی غرب برای تبدیل کردن این شکاف اجتماعی به یک خیزش کوتاه مدت و کم فراگیر که احیاناً بمنظور تحقق “پروژه قدرت خیابانی” در ایران صورت خواهد گرفت. آمریکا و شرکای راهبردی اش، از زمان شروع دیپلماسی نوین با ایران، بیشتر و بیشتر به مثمر ثمر بودن ایجاد فشار به مقامات «تهران» از طریق خیزش های خیابانی چشم دوخته اند، این حربه در جهت تغییر رفتار در عرصه هسته ای، داخلی و منطقه ای مدنظر خواهد بود نه براندازی و ۴- در عرصه دیپلماسی عمومی و رسانه ای، این گزاره پمپاژ خواهد شد که، ایران در برابر فشار تحریم ها نهایتاً واداده و حاضر به مصالحه و صرف نظر کردن از حقوق هسته ای شده است. این جنگ روانی در افکار عمومی بلوک اسلامی منطقه و برای تحت الشعاع قرار دادن دو محور: مقاومت اسلامی منطقه و بیداری اسلامی منطقه؛ به کار گرفته خواهد شد. بررسی این مسائل، بطور جداگانه زمان مفصل تری می طلبد.

 •  
 • پاسخ فرمانده سپاه به اظهارات کری؛ آمریکا از درک قدرت تهاجمی ایران عاجز است/ سالهاست برای یک نبرد سرنوشت ساز آماده ایم (مهر
  کد خبر: 2221362 
   
  تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۱۱/۵ - ۱۹:۲۲
  سیاسی > نیروهای مسلح
  پاسخ فرمانده سپاه به اظهارات کری؛
  آمریکا از درک قدرت تهاجمی ایران عاجز است/ سالهاست برای یک نبرد سرنوشت ساز آماده ایم
  فرمانده کل سپاه در واکنش به تهدیدات اخیر وزیر خارجه آمریکا خطاب به جان کری گفت: براساس اطلاعاتی که به ما می رسد، هم کارشناسان سیاسی و هم صاحبنظران امنیتی آمریکا، گزینۀ نظامی را برای ایران تنها مناسب روی میز ماندن می دانند ولی استفاده از آن را در عمل به صلاح امنیت ملی آمریکا نمی‌دانند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز فرمانده کل سپاه به هنگام بازدید از توانمندی های دانشگاه امام حسین (ع) در واکنش به تهدیدات اخیر جان کری مبنی بر احتمال استفاده از گزینه های نظامی گفت: آقای کری! این را بدانید نبرد مستقیم با آمریکا قوی ترین رؤیای مردان مؤمن و انقلابی در سراسر جهان است. تهدیدات شما برای اسلام انقلابی بهترین فرصت است. پیشوایان اسلام، سالهاست ما را برای یک نبرد بزرگ و سرنوشت ساز آماده کرده اند بعید می دانم مردان عاقل شما، اجازه دهند آمریکا که در یک سوی این نبرد سرنوشت ساز قرار می دهند، گزینۀ مضحک نظامی را از روی میز به صحنه عمل بکشاند.

  وی تصریح کرد: آقای کری! ما می دانیم شما بدهکارترین کشور جهان هستید و همه می دانند ناتوانی شما در حل مسائل و مشکلات اقتصادیتان، دولت آمریکا را چند هفته به تعطیلی کشاند.

  سرلشکر جعفری افزود: خورشید تمدن امپریالیستی شما به مغرب خود نزدیک شده است بیش از این، با تکرار راهبردهای شکست خورده مانند استفاده از قدرت نظامی، فروپاشی تمدن خود را شتاب ندهید.

  فرمانده کل سپاه تاکید کرد: آقای کری! آمریکا و قدرتهای نظامی او، در مقابل چشم مردم مجاهد و با ایمان ما بسیار کوچک و حقیر هستند. اگر شما تخصص و فهم مسائل نظامی یا امنیتی را ندارید از کارشناسان مجرب خود بپرسید که آیا واقعا آمریکا توان و طاقت تحمل تبعات خانمان برانداز عمل کردن این گزینه علیه ایران را دارد؟

  وی ادامه داد: بر اساس اطلاعاتی که به ما می رسد، هم کارشناسان سیاسی و هم صاحبنظران امنیتی آمریکا، گزینۀ نظامی را برای ایران، تنها مناسب روی میز ماندن می دانند ولی استفاده از آن را در عمل، به صلاح امنیت ملی آمریکا نمی دانند و در این رابطه به مسئولین آمریکا بارها هشدار داده اند.

  سرلشکر جعفری خطاب به وزیر امورخارجه آمریکا هشدار داد: بدانید ایران و ایرانی از تهدید خارجی، نمی ترسد و بر عکس، عامل انسجام جامعۀ مومن و غیرت مند ایران و متحدین انقلابیش در سراسر جهان است و حوادث تاریخی پس از انقلاب نیز گونه این ادعا است. بنابراین به شما توصیه می کنم، اعتبار کلامتان را متناسب با توانمندی های خود و طرف مقابلتان خرج کنید، و بیش از این خود را مضحکۀ جامعۀ غیور و انقلابی ایران اسلامی قرار ندهید.

  فرمانده کل سپاه در پایان خطاب به جان کری افزود: آیا می دانید چند هزار مسلمان انقلابی که دل در گروۀ انقلاب اسلامی دارند و به حقانیت آن ایمان آورده اند در سراسر جهان در انتظارند تا شما این گزینه را از روی میز به صحنۀ عمل بیاورید. اگر نمی دانید، کمی بیاندیشید و یا تحقیق کنید، یا لااقل تا زمانی که قرار است منتظر حکم عاقلانه خود بنیشیند، از بکارگیری این عبارت مضحک و بی پشوانۀ خرد و اندیشه ورزی، پرهیز نمائید. • نوع مطلب :
  برچسب ها :
  لینک های مرتبط :
  مرتضی پور حسینی
  دوشنبه 7 بهمن 1392
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر
  آمار سایت
  • کل بازدید : 2823152329
  • بازدید امروز : 6439
  • بازدید دیروز : 8622
  • بازدید این ماه : 6567
  • بازدید ماه قبل : 87352
  • تعداد نویسندگان : 18
  • تعداد کل پست ها : 813
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  امکانات جانبی

  Google

  یاس ما با تواییم

  لطفا نظر دهید نظرات شما برای ما اهمیت دارد با تشکر مرتضی مقدم
  سایت گناه دشمنان زیادی دارد مراقب کلاهبردارن باشد با یک نظر دهی مطمئن شوید
  اگر دوست دارید به صفحه ی نخست بروید و مطالب های دیگر را ببینید....................و اگر دوست ندارید خدا نگه دار شما باشد....................سایت بزرگ مرتضی مقدم